Как мекотели могат да ви спестят време, стрес и пари.

Как мекотели могат да ви спестят време, стрес и пари.

Как мекотели могат да ви спестят време, стрес и пари.

Blog Article



Черупки на морски школки и полжави. Телото на мекотелите е покриено со еднослоен епител, богат со жлездени клетки кои лачат лигава материја.

Текстот е достапен под условите на лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови.

Циркулаторниот систем е од отворен тип и е составен од срце со преткомора и комора, крвни садови и лакуни.

Разбиране на статините, лекарствата за защита на сърцето

Под епителот се наоѓа сврзно и мускулно ткиво, а телесната празнина е мешавина од примарна празнина и целом.

Докато изпълзява на пясъка, се оцветява в сходна отсянка на тъмносиво. Тръгва ли си? Не. Поставя няколко от пипалата си на пясъка, а останалите – над черупката. С едно движение обръща черупката обратно и плавно се вмъква вътре. Не искаш да го безпокоиш повече и се готвиш да отплуваш, когато забелязваш леко движение. Животното е изхвърлило реактивна струя вода, почиствайки пясъка под мидата. Сега има малка пролука между черупката и морското дъно. В тази пролука отново се появяват очи. Приближаваш маската си и за момент се втренчвате един в друг.

Тялото придобива зелен цвят и организма придобива способността да добива енергия от фотосинтеза.

Повечето мекотели са морски животни, които живеят в местообитания от плитки крайбрежни зони до дълбоки води.

школките кои се припособиле да можат да се кријат и живеат во меки подлоги на слатките или солените води.

Жизненият цикъл мекотели при мекотелите показва също голямо разнообразие. Сухоземните мекотели и главоногите се развиват без да преминават през междинни форми.

Еволюционно, мекотелите се появяват в началото на камбрий. Въпреки древния си произход се считат за група в биологичен прогрес. Класификацията на типа все още не е напълно изяснена и е предмет на дебат от страна на зоолозите.

Гастроподите и бивалвите можеби се најчестите мекотели, но цефалоподите (семејството кое вклучува октоподи , лигњи и сипи ) се далеку најнапредни. Овие морски безрбетници имаат зачудувачки сложени нервни системи, што им овозможува да се вклучат во детално камуфлажа, па дури и да покажат однесување за решавање проблеми - на пример, познато е дека октоподите бегаат од нивните резервоари во лаборатории, стискаат по студениот под и се качуваат во уште еден резервоар кој содржи вкусни бивални.

Избършете фитнес оборудването, тежестите и пейките след всяка употреба.

хитоните, кои се приспособени да живеат на тврди подлоги;

Report this page